На 05.03.2021 во 18,50 часот во СВР Штип било пријавено дека на излез од Кочани кон Виница во близина на бензинска пумпа бил нарушен јавниот ред и мир помеѓу неколку лица од Македонска Каменица од една страна и Б.К.(47) и М.Ш.(33) двајцата од Р.Бугарија, од друга страна. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.