Педесет и петгодишен скопјанец е уапсен поради сомнение дека на 29 септември физички нападнал и силувал 46-годишна жена од Скопје.

Се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок.

Текстот Приведен скопјанец за силување на 46-годишна жена е превземен од МАКФАКС.