На 30.09.2020 во 01.35 часот пред аптека на бул.В.С.Бато во Скопје бил приведен А.В. (22) од Кавадарци, кој се обидел да изврши тешка кражба во аптеката, информира МВР. Лицето е задржано во полициска станица и известен е јавен обвинител. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.