Денеска во 13:40 часот на ул.„Димче Ковачески“ бб, во с. Франгово, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга, го приведоа З.Б.(54) за издржување казна затвор од шест години. Лицето ќе биде предадено во казнено поправна установа за издржување на казната, информираа од МВР