На списокот вакцинирани претседатели и премиери против Ковид-19 се запиша и Александар Вучиќ.

Утрово првиот човек на Србија ја примил кинеската вакцина Синофарм. По вакцинацијата тој ги повика граѓаните да се вакцинираат за да спасат животи.

Во Србија досега се извршени вкупно 2 милиони 593 838 вакцинации, а втора дози примиле 1 милион 112 илјади 823 граѓани.

Фото за вовед: Видео: File 06.04_emi_svet_1.mp4Категорија: СветНовинар: Емилија Штерјов