– Во наредните денови се очекува пораст на температурите, а на крајот на неделата пообилни врнежи од дожд. Од УХМР информираат дека во следните денови ќе преовладува значително облачно време, на места со врнежи од […]

The post Пораст на температурите, пообилни врнежи во недела ноќта appeared first on opserver.mk.