Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР. Инаку, денеска во Гевгелија се одвиваше уште една полициска акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога, каде се запленети околу 200 килограми марихуана и приведени неколку лица. Од МВР повеќе детали за овие две акции најавуваат за утре.