Одличниот француски голман Хуго Лорис може да ја смени средниот ред по 9 години.

Голманот на француската репрезентација го чува голот на Тотенхем од 2012 година и е еден од најценетите голмани во светот.

Но, на крајот на оваа сезона, Лорис ќе влезе во последната година со „петлите“ и оваа ситуација може да ја искористи неговиот поранешен тренер Маурисио Покетино, кој неодамна седна клупата на Пари Сен Жермен. Аргентинецот знае кои се квалитетите на Лорис и не ја крие желбата да го донесе во главниот град на Франција.

Тотенхем, пак, е свесен за ситуацијата, па голманот на Барнли, Ник Поуп е на радарот на клубот, со кого сигурно ќе започне преговори доколку ПСЖ го направи очекуваниот чекор кон Лорис.