Губењето тежина може да потрае, а понекогаш резултатот веднаш ни треба. Ако сеуште не сте ја довеле линијата до совршенство, искористете ги овие стилски трикови кои даваат докажани резултати. Гардеробата, ако е правилно избрана, може да биде нашиот најдобар сојузник. Може да го истакне најдоброто на нашето тело и да ги скрие сите недостатоци. Ако сакате вашата фигура да изгледа беспрекорно, следете ги овие правила: Црна боја Добро е познато дека потемните бои, а пред се црната, имаат моќ визуелно да ја направат фигурата потенка. Секогаш бирајте потемни фармерки бидејќи на тој начин вашите нозе ќе изгледаат потенки и подолги, особено ако ги носите во комбинација со високи потпетици. Монохроматски стил Исто како и црната боја и монохроматскиот стил даваат докажани резултати. Донесете една боја од глава до пети и ќе изгледате многу потенки. Избегнувајте плишани панталони Наборите се подебели, затоа носете панталони кои се исправени напред, бидејќи ќе го сокријат стомакот и ќе ги направат нозете подолги. Ова ќе направи да изгледате повисоки и попропорционални. Панталони со висок струк Овој крој на панталони е идеален за да се скрие вишокот на стомакот, а истовремено ќе направи нозете да изгледаат витки. извор: Попара.мк