– Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно време со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи од -9 до 1, а максималната од […]

The post Облачно и студено appeared first on opserver.mk.