– Раперката Ники Минаж и нејзиниот сопруг Кенет Пети станаа родители. Полот на бебето сѐ уште не се соопштува. Ники и Кенет се заедно од ноември 2018 година. Се венчаа лани. Рап-ѕвездата во јули им соопшти на обожавателите оти е бремена. Бебето е родено во Лос Анџелес.