На 25.01.2021 во 03.30 часот во Полициска станица Центар, Г.Н.(47) од Скопје, пријавил дека на 24.01.2021 околу 19.00 часот во близина на фонтаната во Градски парк неговиот 17 годишен син бил физички нападнат од неколку лица, од кои едниот го познавал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.