На 21.02.2021 во 10:25 часот во Полициското одделение Сарај, Т.Б.(35) од с.Рашче, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Т.С.(30). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.