Македонскиот пејач Никола Перевски Пере од Нокаут по трет пат стана татко. Убавата порака ја сподели гордиот чичко, братот на музичарот. Тој на социјалните мрежи сподели фотографија од мекиците и им порача на сите дека двете ќерки на Пере сега си добија и сестричка по име Софиа. -Мекицииииии!!!🤗🤗🤗 Моите татко и мајка добија повторно внука!❤️ Мојот брат ја доби својата 3та ќерка со својата љубов Јована!❤️ Моите внуки Михаела и Каја добија сестра!❤️❤️❤️ Моите деца добија братучетка!❤️ Јас пак по трет пат сум горд чичко!🤗 А светот? Светот ја доби Софиа Перевска!👶😍👶❤️ Со љубов против сите зла!❤️🇲🇰❤️, стои во неговиот пост на Фејсбук.