– Во битолско, демиркаписко и струмичко утринава има магла. Утринските температури, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи, се под нулата освен во Скопје, Охрид и Претор. Најстудено е во Берово каде се измерени -10 […]

The post Магла во битолско, демиркаписко и струмичко, во Берово -10 степени appeared first on opserver.mk.