Зошто не треба да седите со прекрстени нозе?

Речиси и да нема жена што не седи со прекрстени нозе во текот на денот. Меѓутоа, елегантното седење е тесно поврзано со голем број промени во телотот што никако...

Маж успеал да го помине теореткиот дел од возачкиот испит по 157 обиди

Неименуван маж од Велика Британија успеал да го положи теоретскиот дел од испитот за возачка дозвола откако 157 пати не успеал да даде доволно точни одговори. Британскиот „Driver...

Рецепт за брз и лесен Нутела мус

Направете вкусен нутела мус. Ви требаат 240 милилитри слатка павлака и 160 грама нутела. Се става нутелата во сад и во микро, неколку секунди да омекне. ...

Aко страдате од несоница исфрлете ги овие работи од спалната соба

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени последици. Сè што нè...

Дневен хороскоп: Петок (15.јануари,2021 година)

ОВЕН На работа ве очекуваат голем број проблеми кои не успевате да ги решите. Поради тоа сте демотивирани. Брачниот однос е стаилен. Поради работните проблеми не сте расположени, но...

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи...

Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната не постои строго одредување на оброците, но исто...

Како треба да изгледа женската чанта според фенг шуи?

Сè што имате во домот и сè што носите со вас може да привлече добри работи ако ги користите на вистинскиот начин. Со помош на овие три совети од...

Дневен хороскоп за 14.јануари 2021 година

Јарец 22.12.-20.1. Љубов Ќе посакате чувствата да ги изразите или да ги доверите на некој кој е вмешан во вашата љубовна приказна. Во тоа ќе бидете упорни. Кариера Денеска...

Хотелите повеќе не се фалат со “all-inclusive” понуди, туку со вентилациски системи

Откако настапила пандемијата на коронавирусот, прочистувањето на воздухот станало императив во сите услужни објекти, ако сакаат да привлечат гости и да го одржат работењето. Новиот тренд меѓу хотелиерите...

Хотелите повеќе не се фалат со “all-inclusive” понуди, туку со вентилациски системи

Откако настапила пандемијата на коронавирусот, прочистувањето на воздухот станало императив во сите услужни објекти, ако сакаат да привлечат гости и да го одржат работењето. Новиот тренд меѓу хотелиерите...
0:00
0:00