Дневен хороскоп: Среда(02.12. 2020 година)

ОВЕН Работа: Давате многу сугестии за време на работните преговори, и успевате да ја натерате другата страна да ги спонзорира вашите проекти. Љубов: Имате симпатија која пробувате...

Инфекција на уринарниот тракт: Најдобрите домашни совети и кои се најчестите симптоми

Инфекција на уринарниот тракт е инфекција во кој било дел од уринарниот систем – бубрезите, уретерите, мочниот меур и уретрата. Повеќето инфекции го вклучуваат долниот уринарен тракт – мочниот...

Не е само за добар изглед: Зошто физичката активност е важна?

Физичката активност или вежбањето може да го подобрат вашето здравје и да го намалат ризикот од развој на неколку болести како дијабетес тип 2, карцином и кардиоваскуларни заболувања. ...

Најдобри зимски модни комбинации: Вака се облекуваат дами со стил!

Студениот период веќе пристигна, а зимата е на самиот праг, па затоа е вистинско време да ги припремиме најдобрите стајлинзи и да заблескаме каде и да се појавиме. ...

Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Дали вежбањето и доењето одат заедно или, сепак, е потребно да почекате некое време? Постои голема заблуда поврзана со оваа тема и поради тоа многу мајки престануваат со вежбање....

Совршена комбинација: Maфини со портокал и бадеми

Доколку немате идеја што да подготвите за појадок, еве предлог Состојки: 2 портокали 5 јајца 5 лажици шеќер 1 лажичка...

Рецепт и за најголемите аматери во кујна: Орео торта која се прави од 5...

Најтешкиот дел во подготовката на оваа торта е чекањето сите тие состојки да отстојат за да бидат подготвени за послужување. Овој прекрасен десерт можат да го направат и...

Неверојатен трик: Еве зошто сите мачкаат паста за заби на ноктите (видео)

Интернетот е полн со снимки на кои луѓето мачкаат паста за заби на нокти. Погледнете што ќе се случи ако го направите тоа. Негата на ноктите е секојдневна...

Измислиле заштитна маска од која очилата не се замаглуваат (видео)

Секој што носи очила знае колку е незгодно кога ќе се замаглат, а во денешно време на болест и пандемија ова се случува почесто од кога било. Ставањето заштитна...

Дневен хороскоп: Петок (27.Ноември,2020 година)

ОВЕН Работа: Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и проектот да доживее успех. Љубов: Брачниот партнер...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
105FollowersFollow
16,900SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Што навистина мислат мажите за женските гради?

Студија објавена во Evolution and Human Behavior откри интересни податоци за тоа што навистина мислат мажите за женските гради. Според резултатите, на мажите...

Седум реченици кои мажите ги кажуваат кога повеќе не ја сакаат нивната партнерка

Иако понекогаш ситуацијата во која се наоѓаме, на која претходела расправија, нè доведува да кажеме одредени зборови кои всушност не ги мислиме, сепак доколку...

Руски психолог открива поради која причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот...