Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера

Консумирајте разновидна и квалитетна храна. Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера. Одделете доволно време за вашиот оброк. Секојдневно внесувајте повеќе од 400 грама зеленчук и овошје,...

Сокови и чаеви за побрзо закрепнување на телото по прослава

Ако во изминатите денови премногу сте јаделе или пиеле, утрото започнете го со чаша вода во која додадовте сок од половина лимон. Лимонот ја стимулира елиминацијата на токсините...

Со овие оброци можете да ја регулирате телесната тежина во текот на зимата

Во текот на зимата иако нема сезонско овошје и зеленчук карактеристични за летните месеци, има многу здрави намирници кои можеме да ги земаме за зајакнување на имунитетот и...

Колку долго останува алкохолот во нашиот организам?

Овој период од годината можеби е најубав, но важно е да не се занесете со веселбите. Поточно, една студија открила дека 49% од возрасните пијат алкохол еднаш или...

Научниците ја откриваат тајната на витките луѓе

Всушност, витките девојки воопшто немаат магични способности. Верувале или не: едноставно јадат правилно. Американските научници од универзитетот Корнел во текот на многуте студии и истражувања покажаа дека утринската...

Како до совршена фигура? Вежбајте само 20 минути дневно

Многу познати ѕвезди велат дека за нивниот добар изглед се заслужни секојдневните вежби од само 20 минути. Но, дали е тоа точно? Американските експерти го потврдуваат тоа, тие...

Неделен хороскоп 23.12.2019 до 29.12.2019

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами. ЉУБОВ: Ќе му...

Намирници кои треба да ги избегнуваме

Иако постојат производи за кои сме предупредувани дека не смееме да ги консумираме често доколку сакаме да го зачуваме нашето здравје, постојат и такви кои треба да ги...

Ја подмладува кожата и ги топи килограмите: Еве кое овошје треба да го јадете...

Освежителни, пријатни на вкус и арома, мандарините се многу вкусно и здраво овошје кое скоро секој го сака. Има повеќе здравствени придобивки, создава добро расположение, освежува и ја...

Неколку типови на болка кои не смееме да ги игнорираме

Хипохондриците мислат дека секоја помала болка е причина за аларм. Иако најчесто грешат, постојат болки кои навистина не треба да ги игнорирате и мора да се упатите на...
0:00
0:00