Руски специјалист го открива својот рецепт: Ова е најдобриот начин да го сочувате имунитетот...

Рускиот специјалист за инфективни болести Илја Акинфиев во интервју за телевизијата „Звезда“ објасни дека лековите за поддршка или јакнење на имунитетот се користат само за лекување на болести,...

Напиток од ѓумбир и куркума: Витаминска бомба која го подобрува имунитетот!

Ви носиме феноменален рецепт за волшебна напивка која во овој период ви е неопходна. Коренот од ѓумбир е богат со важни витамини и минерали, а содржи и специјални фитонутриенти, гингероли...

Дали солариум може да ни помогне во борбата против коронавирусот?

Постојат многу факти за новиот коронавирус, а еден од нив е дека сонцето, УВ зраците и високите температури можат да го уништат вирусот. Меѓутоа, познато е дека температурата...

Кинески доктор открива тајна, маските и миењето на раце не е доволна заштита од...

Ванг Хаинг, фармацевт во болницата во Медицинскиот универзитет во Пекинг, изјави дека носењето маски и миењето на раце не е доволна заштита од коронавирус. Познато е дека носот...

Ако носите наочари, еве како стаклата да не ви се замаглуваат поради маската

Многумина кои во последниве денови поради вирусот носат медицински маски, се соочуваат со проблем кој само наизглед изгледа нерешлив. Имено, луѓето кои мораат да носат наочари откако ќе...

За подобра хидратација: Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа! Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу често се случува да имаме нарушена бариерна функција...

Сите лековити дејства: Еве зошто би требало да вклучите коприва во исхраната

Свежи и млади коприви веќе можат да се најдат во природата. За лековити цели се користат и листот и коренот. Билката нежно се чисти од земјата и потоа...

Лековито какао – Еве зошто чаша дневно од овој пијалок е важна за имунитет!

Не станува збор само за вкусен пијалок, туку и лек кој би требало да се зема секој ден. Поради богатството на флавоноиди, какаото поволно влијае на еластичноста на...

Знаете ли дека од кората на јаболките можете да направите совршен природен јаболков оцет?

Ако не јадете јаболки често, па нема многу остатоци, тогаш собирајте ги во замрзнувач додека не добиете доволна количина за правење оцет. Кората и сите останати остатоци ставете...

Ако поради изолацијата имате проблем со несоница, испробајте го овој едноставен и ефикасен трик

Ова е тежок период за повеќето луѓе, и сосема е можно од вечер на вечер да имате проблеми со несоница… Не се заморувате, мозокот ви е преокупиран со...
0:00
0:00