Вакцина против КОВИД: Kои нуспојави ги имаат доброволците кои примија доза?

Вакцина против КОВИД: Kои нуспојави ги имаат доброволците кои примија доза? Александра Спасеска 22.11.2020 / 11:08 ...

Како сами да направите средство за дезинфекција на рацете?

Како сами да направите средство за дезинфекција на рацете? Александра Спасеска 22.11.2020 / 12:42 Здравје...

Колку има смисла масовното тестирање?

Колку има смисла масовното тестирање? Александра Спасеска 21.11.2020 / 13:36 Здравје ...

Пет начини да избегнете зараза со корона во затворен простор

Пет начини да избегнете зараза со корона во затворен простор Билјана Богоеска 20.11.2020 / 15:35 ...

Како стравот влијае врз вашето здравје?

Како стравот влијае врз вашето здравје? Марта Стефановска 20.11.2020 / 11:32 Здравје ...

Истражување: Мажите побрзо ги губат антителата против коронавирусот

Истражување: Мажите побрзо ги губат антителата против коронавирусот Билјана Богоеска 19.11.2020 / 08:47 Здравје ...

Што ќе се случи во вашето тело ако јадете ѓумбир секој ден?

Што ќе се случи во вашето тело ако јадете ѓумбир секој ден? Марта Стефановска 19.11.2020 / 14:03 ...

Зошто во зима повеќе се разболуваме?

Зошто во зима повеќе се разболуваме? Билјана Богоеска 19.11.2020 / 14:04 Здравје ...

Дали вакцината против COVID-19 може да создаде имунитет на стадо?

Дали вакцината против COVID-19 може да создаде имунитет на стадо? Александра Спасеска 19.11.2020 / 17:18 ...

Шест совети како да помогнете некому при паничен напад

Шест совети како да помогнете некому при паничен напад Марта Стефановска 19.11.2020 / 15:17 Здравје...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
105FollowersFollow
16,900SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Руски психолог открива поради која причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот...

Петте знаци кои откриваат дека вашиот поранешен партнер ве сака назад

Сите барем еднаш сме искусиле поранешниот партнер да се покае по раскинувањето и да сака да ја продолжи врската или да зажалиме што не...

Девојките што имаат среќа во љубовта ги поседуваат овие три главни карактеристики

Среќата во љубовта не зависи од физичкиот изглед, успехот или парите, туку од внатрешната состојба на нашето битие. Еве ги квалитетите што ги имаат...