Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Како да се ослободите од подуеност на стомакот? Александра Спасеска 27.11.2020 / 16:08 Gravity Transformation...

Совети од експерти: Најлошата храна за бебиња што треба да ја избегнувате

Совети од експерти: Најлошата храна за бебиња што треба да ја избегнувате Билјана Богоеска 26.11.2020 / 16:41 ...

СЗО: Луѓето не се доволно физички активни, пандемијата ја влоши ситуацијата

СЗО: Луѓето не се доволно физички активни, пандемијата ја влоши ситуацијата Билјана Богоеска 26.11.2020 / 19:10 ...

Колку пати може да ги носиме хируршките маски и дали се перат?

Колку пати може да ги носиме хируршките маски и дали се перат? Билјана Богоеска 26.11.2020 / 20:06 ...

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар Александра Спасеска 26.11.2020 / 14:05 ...

Дали земањето брис за КОВИД-тест го оштетува мозокот и други митови за коронавирусот

Дали земањето брис за КОВИД-тест го оштетува мозокот и други митови за коронавирусот Александра Спасеска 26.11.2020 / 11:06 ...

Сè што треба да знаете за цинкот – минерал кој го зајакнува имунитетот

Сè што треба да знаете за цинкот - минерал кој го зајакнува имунитетот Марта Стефановска 25.11.2020 / 14:55 ...

Четири лоши навики кои го оштетуваат видот

Четири лоши навики кои го оштетуваат видот Билјана Богоеска 24.11.2020 / 09:25 Здравје ...

Намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се одбраните од COVID-19

Намирници кои треба да ги јадете ако сакате да се одбраните од COVID-19 Билјана Богоеска 23.11.2020 / 17:44 ...

3Д анимација: Што прави коронавирусот кога ќе влезе во вашето тело?

3Д анимација: Што прави коронавирусот кога ќе влезе во вашето тело? Билјана Богоеска 23.11.2020 / 12:11 ...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
105FollowersFollow
16,900SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Руски психолог открива поради која причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот...

Петте знаци кои откриваат дека вашиот поранешен партнер ве сака назад

Сите барем еднаш сме искусиле поранешниот партнер да се покае по раскинувањето и да сака да ја продолжи врската или да зажалиме што не...

Девојките што имаат среќа во љубовта ги поседуваат овие три главни карактеристики

Среќата во љубовта не зависи од физичкиот изглед, успехот или парите, туку од внатрешната состојба на нашето битие. Еве ги квалитетите што ги имаат...