7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 56 минути

КОВИД пандемијата предизвикува епидемија на осаменост

КОВИД пандемијата предизвикува епидемија на осаменост Александра Спасеска 15.10.2020 / 08:34 Здравје ...

5 причини зошто треба да престанете да одите во тоалет со вашиот смартфон

5 причини зошто треба да престанете да одите во тоалет со вашиот смартфон Марта Стефановска 15.10.2020 / 12:32 ...

Децата кои минуваат повеќе време во природа, имаат посилен имунитет

Децата кои минуваат повеќе време во природа, имаат посилен имунитет Билјана Богоеска 15.10.2020 / 13:48 ...

Како да ја победите подуеноста на стомакот?

Како да ја победите подуеноста на стомакот? Марта Стефановска 16.10.2020 / 09:44 Здравје ...

Го зајакнува имунитетот подобро од витамин Ц: Зошто треба да пиете чај од жалфија?

Го зајакнува имунитетот подобро од витамин Ц: Зошто треба да пиете чај од жалфија? Марта Стефановска 15.10.2020 / 16:05 ...

Дали белиот шеќер е навистина толку штетен?

Дали белиот шеќер е навистина толку штетен? Марта Стефановска 15.10.2020 / 17:54 Здравје ...

Неколку причини зошто треба да јадете дуња

Неколку причини зошто треба да јадете дуња Марта Стефановска 14.10.2020 / 19:37 Здравје ...

Прекинато испитувањето на лекот за COVID-19 што го доби Трамп

Прекинато испитувањето на лекот за COVID-19 што го доби Трамп Александра Спасеска 14.10.2020 / 09:04 ...

Знаци кои покажуваат дека не јадете доволно зеленчук

Знаци кои покажуваат дека не јадете доволно зеленчук Билјана Богоеска 13.10.2020 / 15:15 Здравје ...

Коронавирусот може да преживее на телефон и на пари подолго отколку што се мислеше...

Коронавирусот може да преживее на телефон и на пари подолго отколку што се мислеше досега Александра Спасеска 13.10.2020 / 10:32 ...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close