Колач со фил од сирење

Пред да одлучите да го направите овој колач ќе ви откриеме мала тајна, а тоа е дека нашиот колач наликува на познатата американска торта со сирење – чизкејк! Потребни состојки...

Патлиџани со сирење – рецепт за вкусно јадење од рерна

Рецепт за вкусно јадење од рерна на кој никој не може да одолее… Јадењата со модри патлиџани секогаш се одличен избор ако сакате да вметнете лесен оброк во вашето мени. Потребни...

Солен интегрален колaч со пченкарно брашно

Овај интегрален солен колач може да биде одличен појадок или ужинка. Потребни состојки: 300 грама урда, 10 супени лажици пченкарно брашно, 8 супени лажици интегрално пченично брашно, 200 мл млеко, 200 мл масло, 100 мл кисела...

Неверојатно мека и вкусна пита со сирење!

Пита со сирење на поинаков начин. Кога ќе ја пробате, сигурно ќе го избирате овој начин повторно. Многу лесно и брзо се приготвува. Одличен предлог за вкусен и топол...

Лисната пита со фил од праз и печурки

Оваа пита иако е посна, ќе ви стане омилена и често ќе ја подготвувате. Состојки: 1 кг кори за пита 1 кг свежи шампињони 3 страка праз Сол, бинер 200 мл масло 700 мл кисела вода 300...

Солен ролат со спанаќ и варени компири

За претстојните слави, зачувајте го овој одличен посен солен рецепт, кој е одлично предјадење, но и мезе. Потребни состојки за кора: 16 лажици брашно Кесичка прашок за пециво Една лажичка сол 400 гр сварен...

Зошто да пиете турско кафе без никакви додатоци наместо кое било друго?

Некогаш се знаеше – кафе е она турското, што го вариме во ѓезве, а се друго е само обид да биде кафе. Иако постојат многу видови кафе, многу луѓе едноставно,...

Топли пијалоци за студените зимски денови

Изберете еден од нашите рецепти и уживајте во друштво на добра книга или пријатели… Во ладните зимски денови нема ништо подобро од топол, вкусен пијалок… Што е најважно, овие пијалоци...
0:00
0:00