Вака се прави најдобар домашен бурек со месо: Тајната е во подготовката на една...

Вака се прави најдобриот домашен бурек со месо: Купете мешано мелено месо од 500 грама свинско месо и 500 грама говедско месо. Загрејте 1 лажица стопен путер во...

Салата која симнува 2 кг за 2 дена: Салото проверено се топи од овие...

Кога станува збор за губење на тежината, честопати среќаваме совети за замена на појадокот и вечерата со хранливи салати. Диетата со салата е веројатно една од најлесните за...

Додадете една состојка и ќе добиете најкрцкави компирчиња – нема грешка!

Никој не ужива во мрсен или недоволно варен компир. За среќа, постои еден генијален трик што на ова јадење ќе му даде совршена крцкавост. Еден готвач сподели трик...

Како се прави најдобар домашен ајвар: Проверен рецепт кој нема конкуренција

Ви го откриваме рецептот за највкусен ајвар што се подготвува на овие простори. Ајварот се прави од чиста пиперка, а времето на пржење на ајварот зависи од повеќе...

Магична торта од 6 состојки го освои Интернет: Испечете едно тесто, добивате три вкусни...

Ви откриваме рецепт за волшебна торта со вкус на ванила направена од само шест состојки! Овој десерт е специфичен по многу нешта, но секако она што најмногу ги воодушеви...

Мус од кафе: Благо на кое е невозможно да му одолеете! (РЕЦЕПТ)

Состојки: Мус од кафе: 70 гр чоколадо за готвење4 лажици топло јако кафе3 јајца85 гр шеќер150 мл слатка павлака Желе од кафе: 6 листови желатинсварено посилно кафе (без...

Совршениот омлет на Џејми Оливер

Омлетот е одличен извор на протеини, а рецептот на Џејми Оливер гарантира совршен оброк. Омлет е брзопотезно јадење од јајца кое се подготвуваат со путер во тава, а по желба...

Вака се подготвува оригинален болоњезе сос: Без оваа состојка Италијанците не може да го...

Дали готвите шпагети болоњезе погрешно? Веројатно да затоа што традиционалниот италијански рецепт е многу различен од јадењата што луѓето од другите делови на светот ги подготвуваат дома. Ако прашате...

Торта од банана која се прави за 10 минути, ништо не се пече, а...

Тортата од од банана е можеби наједноставното благо што ќе го направите и за што ви требаат само 10 минути. Бидејќи ништо не се пече, тортата е подготвена за...

Откријте дали јадете лажен мед

На полиците во супермаркетите сè почесто наидуваме на мед по исклучително евтини цени. Иако производителите тврдат дека станува збор за сосема природен производ, тоа е далеку од вистината! За почеток,...
0:00
0:00