7 C
Skopje
Дата 23.10.2020 година | Означивме точно 12 часот и 47 минути

Колку парови го „преживуваат“ неверството?

И жените и мажите изневеруваат, но тоа го прават од различни мотиви, за кои може многу да се зборува. Неодамнешна студија на компанијата Health Testing Centers, чии резултатити...

4-те најчести причини зошто мажите бегаат од вас и немате среќа во љубовта

Во денешно време има сè повеќе жени и мажи кои се сами, а причините за ваквата љубовна ситуација се многубројни. Токму денес ви ги откриваме причините зошто може да...

Секс-поза за силен оргазам на жените

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок. Во исто време, реалноста е дека често забораваме дека патот кон...

Што ја убива желбата за секс кај жените?

Секојдневните обврски, грижата за децата или за болните родители се само некои од причините што ја убиваат желбата за секс кај жените. Сепак, поголем проблем е физичкото и...

Не толерира насилство врз жената и уште 9 знаци по кои ќе го препознаете...

Мажите растат и созреваат на различни начини. Некои созреваат на осумнаесет години, а некои остануваат со тинејџерски дух до триесеттите години. Сепак психолозите откриваат како да препознаете вистински маж...

Сексуална терапевтка открива кој е најчестиот проблем што паровите го имаат во креветот

Нан Вајз е сексуална терапевтка и когнитивен научник која го проучувала сексот од сите аспекти уште од 80-тите години на минатиот век. Како терапевтка чиј фокус е на...

Како да го излудите својот партнер

Како и жените така и мажите имаат свој список омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудуваат. Ова се најчестото нешто што најмногу ги привлекува во...

Како да му дозволите некому засекогаш да си замине: Понекогаш така е најдобро…

Колку и да сакате вашата љубовна врска да трае засекогаш и да биде исполнета со љубов и разбирање, понекогаш тоа едноставно е невозможно. Не ви било судено, ако така...

Пет трикови со кои сексот ќе стане феноменален

Убедени сме дека сексот секогаш мора да биде фантастичен и дека треба да се заврши со оргазам. Или три… Пред се, оргазмот не означува успех – многу луѓе...

Што открива омилената боја за вашето либидо?

Изберете ја омилената боја, а таа покажува каков вид либидо имате и колку сте компатибилни со партнерот кога станува збор за сексот. Кафеава Луѓето чија омилена боја е...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...