7.6 C
Skopje
Дата 19.10.2020 година | Означивме точно 11 часот и 49 минути

Дневен хороскоп за 15 октомври 2020

Денес Рибите ќе успеат лесно да се справат со некоја проблематична ситуација, Биковите ќе шармираат наоколу а на Шкорпиите ќе им биде потребен одмор.. ОВЕН Ќе се чувствувате...

Водечки есенски тренд: Здолништето кое ѝ ласка на секоја фигура е повторно актуелно

Есента е идеално време за правење на најинтересни стајлинзи, а оваа сезона во фокус ќе бидат плисираните здолништа. Ваквиот тренд стана актуелен уште минатата година, а судејќи по се,...

Дневен хороскоп 16 октомври 2020

Вага 24.9.-23.10 Љубов Ќе дојде до преоден немир во вашите лични односи. Вие ќе бидете премногу револуционерни, а партнерот чувствителен. Кариера За да ги исполните...

Зошто треба да пиете млеко пред спиење?

Зошто треба да пиете млеко пред спиење? Марта Стефановска 14.10.2020 / 15:22 Здравје ...

Што точно значи кога некој ве сонува?

Интерпретацијата на соништата е тема која често ги фасцинира луѓето, но само кога станува збор за своите лични соништа. Kолку и да ви изгледаат интересни вашите соништа, воопшто не...

5 причини зошто сте секогаш уморни и што да направите во врска со тоа

5 причини зошто сте секогаш уморни и што да направите во врска со тоа Александра Спасеска 14.10.2020 / 15:24 ...

СЗО: Здрава млада личност можеби ќе мора да почека до 2022 година за вакцинација...

СЗО: Здрава млада личност можеби ќе мора да почека до 2022 година за вакцинација од COVID-19 Александра Спасеска 15.10.2020 / 08:29 ...

На креативноста ѝ нема крај: Еве каде може да јадете ‘корона колач’

Ресторан во центарот на Прага неодамна понуди десерт во форма на коронавирус, кој веќе станал хит и се надеваат дека на тој начин ќе го запрат падот на прометот....

КОВИД пандемијата предизвикува епидемија на осаменост

КОВИД пандемијата предизвикува епидемија на осаменост Александра Спасеска 15.10.2020 / 08:34 Здравје ...

5 причини зошто треба да престанете да одите во тоалет со вашиот смартфон

5 причини зошто треба да престанете да одите во тоалет со вашиот смартфон Марта Стефановска 15.10.2020 / 12:32 ...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
107FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Најлошата работа што може да ја направите на првиот состанок

Сигурно ви се случило некогаш да помислите дека првиот состанок минал одлично, но личноста со која сте излегле никогаш повеќе не ви се јавила....

Фенг шуи совети за љубов и среќа во бракот

Љубовта, врските и бракот се поврзани со југозападната багуа област во вашиот дом. Се препорачува во оваа област да имате барем некои елементи од...

3-те работи поради кои убавите жени „паѓаат“ на непривлечни мажи

Сигурно ви се случило милион пати да видите згодна и убава девојка во прегратките на не толку привлечен маж на улица. Признајте дека првото...
Close