Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти

Италија даде упатства за домашно лекување на КОВИД пациенти Александра Спасеска 04.12.2020 / 12:27 Здравје...

Што навистина мислат мажите за женските гради?

Студија објавена во Evolution and Human Behavior откри интересни податоци за тоа што навистина мислат мажите за женските гради. Според резултатите, на мажите им е многу поважен обликот,...

Оваа храна никогаш не ја јадете навечер, може да ви предизвика проблеми со желудникот

Првото правило до кое што треба да се придржуваме е кога нешто ќе ни се јаде навечер да не јадеме премногу. Одредени намирници можат да го преоптеретат желудникот,...

Седум реченици кои мажите ги кажуваат кога повеќе не ја сакаат нивната партнерка

Иако понекогаш ситуацијата во која се наоѓаме, на која претходела расправија, нè доведува да кажеме одредени зборови кои всушност не ги мислиме, сепак доколку не е таков случајот, а...

Идеи за декорација на уникатни новогодишни колачиња и рецепт за крцкаво тесто

Од еден вид крцкаво тесто може да направите многу колачиња, само треба да ги обликувате и декорирате на различни начини. Освен инспиративните идеи, ќе ви го пренесеме и рецептот...

Кога заразените со коронавирус најмногу ја шират инфекцијата?

Кога заразените со коронавирус најмногу ја шират инфекцијата? Александра Спасеска 03.12.2020 / 14:26 Здравје ...

Дневен хороскоп: Среда(02.12. 2020 година)

ОВЕН Работа: Давате многу сугестии за време на работните преговори, и успевате да ја натерате другата страна да ги спонзорира вашите проекти. Љубов: Имате симпатија која пробувате...

Инфекција на уринарниот тракт: Најдобрите домашни совети и кои се најчестите симптоми

Инфекција на уринарниот тракт е инфекција во кој било дел од уринарниот систем – бубрезите, уретерите, мочниот меур и уретрата. Повеќето инфекции го вклучуваат долниот уринарен тракт – мочниот...

За температура од 37,2°C не земајте „парацетамол“

За температура од 37,2°C не земајте „парацетамол“ Александра Спасеска 02.12.2020 / 07:59 Здравје ...

Не е само за добар изглед: Зошто физичката активност е важна?

Физичката активност или вежбањето може да го подобрат вашето здравје и да го намалат ризикот од развој на неколку болести како дијабетес тип 2, карцином и кардиоваскуларни заболувања. ...

Бидете ни пријатели

7,276FansLike
12,900FollowersFollow
105FollowersFollow
16,900SubscribersSubscribe

Љубов и секс

Што навистина мислат мажите за женските гради?

Студија објавена во Evolution and Human Behavior откри интересни податоци за тоа што навистина мислат мажите за женските гради. Според резултатите, на мажите...

Седум реченици кои мажите ги кажуваат кога повеќе не ја сакаат нивната партнерка

Иако понекогаш ситуацијата во која се наоѓаме, на која претходела расправија, нè доведува да кажеме одредени зборови кои всушност не ги мислиме, сепак доколку...

Руски психолог открива поради која причина жените најчесто се врзуваат за еден маж

Многу мажи велат дека е невозможно да се разберат жените затоа што тие имаат своја женска логика и различен пристап кон нештата. Но, истакнатиот...