Денес 881 нови случаи, починати 22 лица, билансот по градови е следен

Во последните 24 часа се направени 2902 тестирања, а регистрирани се 881 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 425-Куманово 40-Дебар 1-Штип 17-Прилеп 55-Тетово 32-Струга 24-Велес 23-Битола 39-Охрид 33-Кавадарци 22-Гостивар...

Расте бројот на заболени во Кичево, само денес нови 18, додека оздравени се 7...

Во последните 24 часа се направени 2889 тестирања, а регистрирани се 865 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 330 -Куманово 28 -Дебар 12 -Штип 22...

Денеска 213 нови случаи од 741 тест, починати 26 лица

Во последните 24 часа се направени 741 тестирања, а регистрирани се 213 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 103-Куманово 16-Штип 9-Прилеп 9-Тетово 16-Струга 4-Велес 5-Битола 2-Охрид 1-Кавадарци 19-Гостивар...

Денес вообичаено малку тестови и 613 нови ковид-19 случаи

Во последните 24 часа се направени 1837 тестирања, а регистрирани се 613 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 204-Куманово 35-Дебар 15-Штип 20-Прилеп 27-Тетово 29-Струга 19-Велес 24-Битола 23-Охрид 27-Кавадарци...

Денес нови 982 случаи на Ковид-19 од вкупно 2805 тестирања, починале 19 лица

Во последните 24 часа се направени 2805 тестирања, а регистрирани се 982 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 456 -Куманово 24 -Дебар 2 -Штип 23...

Коронавирус не запира, денеска нови 1161 случаи, од Кичево 12 – додека починале 26...

Во последните 24 часа се направени 3114 тестирања, а регистрирани се 1161 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 410 -Куманово 54 -Дебар 19 -Штип 54...

Ковид-19 денеска, нови 929 случаи, додека починаа 28 лица

Во последните 24 часа се направени 2758 тестирања, а регистрирани се 929 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 417-Куманово 40-Штип 20-Прилеп 47-Тетово 46-Струга 31-Велес 39-Битола 46-Охрид 33-Кавадарци 23-Гостивар 37-Гевгелија...

Најголем број новозаразени за еден ден во Германија од почетокот на пандемијата

Во претходните 24 часа, во Германија биле регистрирани 23.679 новозаразени со коронавирус, што е најголем број за еден ден од почетокот на пандемијата. Институтот Роберт Кох изјави дека...

Guterres: Вакцините мора да бидат дистрибуирани до сите земји

Системот Ковакс е единствениот што гарантира дека вакцините ќе бидат доставени до африканските земји и другите земји во развој, вели Гутереш. Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш, денес...

Денес 504 нови случаи од Ковид-19, починати дури 46 лица, што е највисока дневна...

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 504 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 174-Куманово 15-Дебар 21-Штип 18-Прилеп 36-Тетово 47-Струга 1-Велес 31-Битола 8-Охрид 19-Кавадарци...
0:00
0:00