Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо е позитивен на коронавирус, објави шпанскиот клуб.

Неодамна, Зинедин Зидан беше позитивен на коронавирус, па Реал гостуваше на Алавес без тренер, а сега се појавија вести дека вирусот е пронајден и во телото на Нача.

Начо оваа сезона одигра 10 натпревари за Реал и поради проблеми со повреди не беше добар дел од сезоната на располагање на Зидан и сега ќе ги пропушти следните неколку натпревари.

Во Мадрид постои оправдан страв дека може да има повеќе слични случаи пред важните натпревари.