Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен. -Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење. Засекогаш во нас… 13 години без наш Тоше, напиша Каролина на Фејсбук. Проески животот го загуби на денешен ден пред 13 години во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на пат кон Загреб. https://www.facebook.com/KarolinaGocevaOfficial/posts/4646945862013179