Во последните 24 часа се направени 3081 тестирања, а регистрирани се 1198 нови случаи на ковид-19, додека 26 лица починаа.

Сите пациенти се починати во болнички услови, додека од денешните бројки најмладиот починат пациент е на возраст од 35 години од Битола.

Наскоро ќе ја додадеме официјалната листа по градови.

The post И денес многу заболени, вкупно 1198 случаи – починаа 26 од кои најмладиот имал 35 години appeared first on Порта.