На социјалните мрежи редовно ја документира својата блажена врска со пејачот и гитарист Ван Хант.

Но, Хали Бери минатата недела пропатува низ минатото во најновата епизода на својата инстаграм-лајф серија Bad & Booshy, кога таа и ководителката Линдзи Флорес се навратија на нивните формативни први бакнежи.

54-годишната ѕвезда „Икс-мен ја изненади својата пријателка и стилист кога откри дека нејзиниот прв бакнеж бил со жена.

„Мојот прв бакнеж… беше девојка. Во тоа време имав момче по име Лашан Бојд и сакав да научам француки бакнеж“, се присети таа.

„Јас не знаев што е француско бакнување, па се договоривме со мојата најдобра другарка во тоа време да ми покаже, за да можам така да го бакнам.“

Текстот Хали Бери откри дека нејзиниот прв бакнеж бил со другарка: Сакав да научам е превземен од МАКФАКС.

makfax.com.mk