Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа ќе се всели новиот претседател со своето семејство. Поддршка на Бајден му изрази и Северина со фотки на кои позира во костим за капење со принт на американското знаме. И предизвика лавина од коментари на Инстаграм.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)

Имено, поддржувачите на Доналд Трамп ја „потсетија“ дека тој е единствениот американски претседател што не ја турнал земјата во војна за време на својот мандат, додека, пак, приврзаниците на демократите го поздравија овој нејзин потег. А вљубениците во нејзиниот лик и дело ја нарекоа „прва дама на Балканот“, на која ни Меланија Трамп не ѝ е до колена. Дали е така, проценете сами:

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)