Далас Маверикс е во голема негатива на дуелот против Чикаго на домашен терен, но како и да заврши овој натпревар, повторно главна тема ќе биде Лука Дончиќ.

Словенецот одигра неверојатно прво полувреме во кое постигна 30 поени, а во второто дојде до ново сензационално достигнување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.