Познатата водителка Живкица Каленикова е доста активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии од нејзините деца.

„Што? Уште е лето? Хо, Хо“, напиша таа под оваа фотографија со ќеркичката Ана која, според многумина, е нејзина копија.

Авторката на ТВ-магазинот „Тунел“ е мајка на три деца, а со бизнисменот Зоран Калеников ги имаат и синовите Даријан и Марко.

„Кај сите тројца препознавам по нешто свое, по нешто од тато. Но, посебно се радувам на нивните особености, она што ги прави посебни, и тоа секој на свој начин“, изјави Каленикова во едно интервју.

Авторски текст не смее да биде превземан без дозвола на редакцијата на МАСТИЛО.

Сподели

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

The post (ФОТО) Копија на мама: Живкица ужива со ќерката appeared first on Mastilo.mk.