Вчера во 17:30 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани ги привеле М.К.(23) и Д.А.(19) од Кочани, поради постоење основи на сомнение дека се извршители на кривично дело тешка кражба. По комплетирање на случајот, против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Текстот Фатени двајца крадци во Кочани е превземен од МАКФАКС.