СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.С.(24) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 13.03.2020, во 18.00 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија, врз основа на судска наредба извршиле претрес во домот на пријавениот, при што биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага со присуство на траги од марихуана.