Во последните неколку години стана тренд познатите да се фотографираат во бикини на снег. Актерката и моделот Елизабет Харли позираше топлес на снегот. На фотографијата која ја објави на својот Инстаграм, Елизабет носи само капут и долен дел од костим за капење. 55 годишната Британка се покри со капут, а на себе имаше само долен дел од новата колекција на нејзиното бикини.

View this post on Instagram

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1)

За фотографијата доби бројни комплименти, но не помина и без негативни реакции.