Две состојки се важни – овој чај ги топи килограмите Марта Стефановска 23.02.2021 / 16:59 Здравје

Овој чај го обожаваат и познатите личности кои велат дека им помогнал да ослабат.

Чајот се состои од нане и ѓумбир кои го чистат организмот од токсини и ја намалуваат подуеноста. Пијте го секој ден и ќе забележите како се топат килограмите.

Нането е одлично за дигестивниот систем, спречува прејадување и го намалува апетитот. Ѓумбирот помага во елиминирање на токсините од организмот и го забрзува метаболизмот.

Потребни состојки за 1 шолја:

1 лажичка сушено нане

1 лажичка сечкан ѓумбир

Начин на подготовка:

Прелијте го ѓумбирот и нането со топла вода. По 5 минути исцедете и чајот е готов.

Автор/Извор М.С. Прикажи во метро On