На 24.01.2021 во 05.35 во СВР Битола пријавена е сообраќајна незгода на патот Демир Хисар-Кичево во атар на с.Сопотница, Демир Хисар, информира МВР. -Во незгодата патничко мотрно возило „поло“ со охридски регистарски ознаки управувано од Г.Н(42) од Кичево излетало од коловозот при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека совозачот Х.С(41) се здобил со повреди, истакнуваат од полицијата. Увид извршила увидната екипа на Полициска станица Демир Хисар.