На 21.02.2021 во 18:14 часот во СВР Скопје, Д.Ч.(21) и Д.Т.(27), двајцата од Скопје, пријавиле дека поради недоразбирање во сообраќајот биле физички нападнати од три лица, кои го оштетиле и возилото „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал Д.Т.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.