Поранешната Мис Македонија Дунавка Трифновска во последно време е актуелна во јавноста поради љубовната врска со поранешниот директор на финансиската полиција, Ване Цветанов. Тие двајца на социјалните мрежи споделија дека се во врска, а недолго после тоа објавија и дека се вериле. Трифуновска сите ја знаеме како русокоса, но таа се одлучи за навистина драстична промена и косата ја бојадиса во темно кафеава боја. На својот Инстаграм профил таа објави фотографија на која позира со своето куче. – Една љубов од средношколските денови изгледа баш вака како нас искрено! Не сакам кога зборуваат за мои љубови…. на моја адреса во мојот град. Ве сакам, сакајте се- стои во описот на фотографијата.

View this post on Instagram

@ldb_jeans @swarovski #casualstyle #skopje🇲🇰 @loversdogzy Edna ljubov od srednoshkolskite denovi😉izgleda bas ovaka kako nas…iskreno! Ne sakam koga zboruvaat za moi ljubovi ….😉 ,na moja adresa vo mojot grad. Ve sakam,sakajte se.

A post shared by Dunavka Trifunovska (@dunavkatrifunovska) on