М.Т.(62) од Кичево бил физички нападнат од неколку лица. МВР информира дека инцидентот се случил вчера попладне на ул.„Арсо Војвода“ во Кичево. -При нападот едно од нив со пиштол му нанело прострелна рана, по што му одзеле поголема сума на американски долари, евра и денари, во разни апоени. М.Т. бил пренесен во Здравствен дом Кичево за укажување на лекарска помош, информира МВР. Се преземаат мерки за целосно расчистување случајот.