– Во земјава утринава е облачно и магловито. Врнежи од дожд има во Демир Капија и Гевгелија, а магла во делови од Скопската котлина, во Тетово и Пожаране. Според информациите од УХРМ, најмногу дожд во […]

The post Дожд утринава во Демир Капија и Гевгелија, магла во Скопје, Тетово и Пожаране appeared first on opserver.mk.