ОВЕН Работа: Ве очекува финансиска добивка. Поради работа малку сте под стрес, но и натаму успевате нормално да работите и да заработувате. Здравје: Циркулацијата е лоша. БИК Работа: Работата одлично напредува. Ова е одлична недела за решавање на правни прашања. Се се одвива како што сакате. Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Бракот има цврста основа, и ви пружа сигурност. Здравје: Стабилно здравје. БЛИЗНАЦИ Работа: Добивате нова работна понуда. Звучи доста добро, така што ја земате во сериозно размислување. Љубов: Врската нормално се одвива. Партнерот е напнат, но не поради вас, туку поради проблемите на работа. Здравје: Се чувствувате добро. РАК Работа: Работата е во целосна блокара. Постои можност на заминување на принуден одмор поради намален обем на работа. Љубов: Без оглед колку сакате бракот да се одржи, јасно ви е дека партнерот нема ист интерес. Здравје: Во депресија сте. ЛАВ Работа: Не успевате да ја подигнете работата. Многу ве загрижува кризата за која нема крај. Целосно сте демотивирани. Љубов: Емотивната сфера е во колапс. Доколку сте во брак или врска, не разговарате со другата половина. Здравје: Чувајте го срцето. ДЕВИЦА Работа: Работата се одвива едвај. Пробувате да најдете нови соработници, нов пазар, но не ви оди од рака. Љубов: Целосно сте незаинтересирани за емотивната сфера. Немате желба за дружење ниту за нови познанства. Здравје: Проблеми со притисокот. ВАГА Работа: Во целост сте задоволни од ситуацијата на работа. Ве очекува разговор со надредената личност околу тековните обврски. Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен и покрај работната криза низ која поминува. Здравје: Добро се чувствувате. ШКОРПИЈА Работа: Барате работа. Оваа област е под блокада, па така немате никакви шанси да го најдете. Љубов: Имате симпатија и имате впечаток дека вашите емоции стануваат посилни. Остварувате комуникација со другата страна. Здравје: Проблеми со притисок. СТРЕЛЕЦ Работа: Работата е стабилна, нормално се одвива, без никаков стрес и тешкотии. Единствено ве загрижуваат финансиите кои се ограничени. Љубов: Оптоварени сте поради лошите финансии. Брачниот партнер пробува да ве опушти, но не и оди од рака. Здравје: Стабилно здравје. ЈАРЕЦ Работа: Размислувате за друга работа. Единствена причина поради која би менувале е лошата финансиска ситуација. Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но тоа и натаму не сте и го дале до знаење. Засега одржувате комуникација со неа. Здравје: Слаб имунитет. ВОДОЛИЈА Работа: Ве очекува кратко службено патување. Доста добро поминувате на него. Се надевате дека новиот договор ќе ги стабилизира работите. Љубов: Запознавате симпатична личност преку работа. Не сте сигурни како ја набљудувате: како колега (колешка) или потенцијален партнер. Здравје: Внимавајте на исхрана. Наклонети сте кон прејадување на нервна база. РИБИ Работа: Целосен колапс е на работа. Дезориентирани сте и не знаете што да правите да се фокусирате. Не е важно, затоа што резултати нема. Љубов: Не ве интересира дружење ниту нова врска. Има многу проблеми на работа, и затоа не сте опуштени. Здравје: Циркулацијата е лоша. извор: нетпрес