ОВЕН Работа: Давате многу сугестии за време на работните преговори, и успевате да ја натерате другата страна да ги спонзорира вашите проекти. Љубов: Имате симпатија која пробувате да ја освоите. Другата страна е неопуштена и не одговара на вашето додворување. Здравје: Добро здравје. БИК Работа: Упорно се борите за самостојност во работата. Не дозволувате никому на работа да се меша во вашите работни одлуки. Љубов: Задоволни сте од врската. Поминувате опуштено време со партнерот. Здравје: Проблеми со притисокот. БЛИЗНАЦИ Работа: Целосно сте фокусирани на работните обврски. Работите повеќе работи истовремено, и тоа прилично успешно. Љубов: Се посветувате на партнерот. Неговата реакција е неочекувано млака, па сте разочарани. Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен. РАК Работа: Започнувате нова соработка. Верувате дека ќе биде задоволувачка и долготрајна. Љубов: Имате симпатија, но немате иницијатива. Ситуацијата е слична и од другата страна. Здравје: Потребен ви е одмор. ЛАВ Работа: Вашето барање на работа вродила со плод. Стигнува нова понуда која ви одговара. Љубов: Заинтересирани сте за симпатија и се трудите да ја освоите. Свесни сте дека сте ги разбудиле емоциите кај другата страна. Здравје: Се чувствувате добро. ДЕВИЦА Работа: Незадоволни сте од соработката со странците, затоа што ги интересира првенството личните, а не заедничките цели. Љубов: Пробувате да ја освоите симпатијата. Поради лошото претходно искуство, таа не се отвора лесно. Здравје: Дишните органи се чувствителни. ВАГА Работа: Работата се одвива нормално, без никакви тешкотии. Поради тоа имате очекувања кои се поголеми од реалните. Љубов: Не сте задоволни од односот на партнерот и сакате тој да го смени однесувањето, но нема намера. Здравје: Можни се алергии. ШКОРПИЈА Работа: Добивате конкретни задачи. Мотивацијата не ви е силна страна, но го работите она што го морате. Љубов: Задоволни сте од емотивната сфера и слободното време го посветувате на партнерот. Здравје: Внимавајте на бешиката, можна е уринарна инфекција. СТРЕЛЕЦ Работа: Ја завршувате соработката и една фаза. Заинтересирани сте за промени и новини. Љубов: Бракот е во криза, но вие пробувате да го попрвите односот со саканата личност. Верувате дека и натаму има надеж. Здравје: Бубрезите се чувствителни. ЈАРЕЦ Работа: Амбициозни сте и вредни. Со колегите детално ги разрадувате работните планови. Љубов: Кога се љубовта во прашање, несигурни сте. Тоа се манифестира со покажување на љубомора која се покажува дека е непоправдана. Здравје: Реума. ВОДОЛИЈА Работа: Работните одлуки ги носите врз основа на интуиција. Се покажало дека сте напрвиле вистинска работа. Љубов: Зпознавате личност која остава одличен впечаток. Ви изгледа силно и стабилно. Здравје: Ситуацијата е стабилна. РИБИ Работа: Задоволни сте од приливот на финансии. Односот со колегите не е најдобар. Меѓу нив има и оние кои не се во целост наклонети. Љубов: Добивате срамежлива љубовна понуда. Изненадените сте, затоа што таа личност сте ја сметале за пријател. Здрвје: Избегнувајте алкохол. извор:нетпрес.ком.мк