ОВЕН Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис се фокусирате на соработка со странски фирми. Љубов: Емотивното поле не ве интересира, освен доколку сте во брак. Фокусирани сте на кариерата. Здравје: Чувајте се од ладно. БИК Работа: Работата е стабилна и се се одвива без потешкотии. Полека се подготвувате за средба со странски партнери. Љубов: Одржувате пријателски контакт со пријателите. Доколку сте слободни, нема личност која ве интересира. Здравје: Добро се чувствувате. БЛИЗНАЦИ Работа: Работата е стабилна, и нормално се одвива. Ве очекува финансиска добивка со која ќе бидете многу задоволни. Љубов: Врската одлично напредува. Имате впечаток дека вам нешто повеќе ви значи другата страна, отколку обратно. Здравје: Солидно здравје. РАК Работа: Ве очекува финансиска добивка. Работата е во фаза на застој, што ве прави несигурни и исплашени за егзитенција. Љубов: Одличен ден за ново познанство. Другата личност делува сериозно, стбилно и конзервативно. Здравје: Коските се проблематични. ЛАВ Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува краток работен пат во текот низ кој ќе воспоставите долгогодишна соработка. Љубов: Областа љубов е полна со предизвици било да сте во брак или во врска. Минувате низ сериозна криза со која не умеете да се изборите. Здравје: Променлив притисок. ДЕВИЦА Работа: Не постои ништо што не сте пробале за да ја вратите работата во нормала. Многу сте загрижени поради тоа. Љубов: Не ви е до љубов. Ниту се дружите со луѓе, ниту ве интересира воспоставување на нова комуникација и врска. Здравје: Чувствителен црн дроб. ВАГА Работа: Задоволни сте од стабилната ситуација. Што се однесува до финансиите, немате причина за грижи. Љубов: Врската е во сериозна криза. Ниту едно од двајцата не сака да се менува и да се бори за врската. Здравје: Солидно здравје. ШКОРПИЈА Работа: Работата е во стагнација. Доколку сте во потрага за нова работа, нема ни знак за такво нешто. Љубов: Се надевате дека вашата симпатија е свесна дека ви се допаѓа, иако не сте и кажале какви чувства имате кон неа. Здравје: Коските се чувствителни. СТРЕЛЕЦ Работа: Работата нормално се одвива. Поволен период за воспоставување комуникација со странци. Финансиите и натаму се загрижувачки. Љубов: Не сте претерано заинтересирани за емотивното поле. Сета среќа другата половоина има разбирање. Здравје: Напнати сте. ЈАРЕЦ Работа: Иклучиво ве интересираат финансиите. Финансиската ситуација е ограничена, поради што сте неопуштени и напнати. Љубов: Ви се допаѓа личност која официјално ви е пријател. Имате впечаток дека „пеперутки“ имате од двете страни. Здравје: Депресивни сте. ВОДОЛИЈА Работа: Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех кој ќе биде пратен и од медиумите. Љубов: Бракот и натаму е во криза. Партнерот не попушта, не попуштате ниту вие. Двајцата сте тврдоглави. Здравје: Напнатост. РИБИ Работа: Јасно ви е дека од официјалната работа нема ништо. Размислувате за покренување на приватен бизнис заедно со пријател. Љубов: На симпатијата, конечно, и го отворате срцето. Нејзиното однесување е ладно. Се надевате дека е во прашање прва реакција. Здравје: Пад на имунитетот.