ОВЕН Работа: Ги договарате последните детали со странците врзани за почеток на нов проект. Имате силна желба за докажување и проектот да доживее успех. Љубов: Брачниот партнер не сака да признае дека се оддалечува од вас и дека бракот влегува во криза. Здравје: Стабилно здравје. БИК Работа: Целосно сте незадоволни од соработката со надредената личност. Ви пречи неговата хистерија, тврдоглавост и ментално ограничување. Носите одлука да барате нова работа. Љубов: Уживате во стабилната врска. Здравје: Нервите се тенки. БЛИЗНАЦИ Работа: Започнувате подготовки за почеток на приватен бизнис. Сметате дека имате доволно разбирање и искуство самостојно да работите. Љубов: Хистеријата на партнерот сериозно ви пречи и го доведува до прашање опстанокот на врската. Здравје: Солидно здравје. РАК Работа: Ве очекува краток пат во странство. Склучувате соработка која овозможува долгогодишна соработка. Љубов: И покрај лошиот однос со партнерот, пробувате да се убедите себе си дека бракот има перспектива. Здравје: Стабилно здравје. ЛАВ Работа: Имате впечаток дека странските соработници не се претерано заинтересирани за соработка, па се фокусирате на домашните партнери. Љубов: Одличен ден за ново познанство. Другата страна е повеќе заинтересирана отколку вие. Здравје: Здравјето е стабилно. ДЕВИЦА Работа: Денот не може да биде полош. На работа ве очекуваат проблеми врзани за работното фијаско и изоставување на било какви резултати. Љубов: На емотивна сфера не помислувате. Здравје: Нервите се чувствителни и потребен ви е одмор. ВАГА Работа: Работата нормално се развива, а вие правите планови како и понатаму да го проширите. Љубов: Врската се завршува неславно, а вие не признавате дека некои ваши лоши потези придонеле да дојде до тоа. Здравје: Физички сте добро, но во тешка депресија. ШКОРПИЈА Работа: Целата енергија ја насочувате во работната област. Сте си задале цели кои мора да ги остварите. Делува како сами да се докажувате. Љубов: Уживате во стабилниот однос со партнерот. Здравје: Време е физички да се активирате. СТРЕЛЕЦ Работа: Прекинувате со комуникацијата. Не сакате да соработувате со личност која е хистерична и ги гледа само своите цели. Љубов: Ви годи добрата комуникација со брачниот партнер. Здравје: Неопходен ви е одмор. ЈАРЕЦ Работа: Презадоволни сте од разбирањето и соработката со колегите. Правите нови, и уште поамбициозни планови за работа. Ве очекува изненадувачки трошок кој ќе ве изнервира. Љубов: Емотивното поле не ве интересира денеска. Здравје: Нервите се чувствителни. ВОДОЛИЈА Работа: Не сте задоволни од соработката со странските партнери. Потребни сте неопходни промени со кои тие не се сложуваат. Љубов: Брачниот патрнер мисли дека сте напнати, па ве заобиколува. Здравје: Раздразливи сте и наклонети кон испаѓање од такт. РИБИ Работа: Вредни сте и со желба за јавно признание. Се фокусирате на работи кои може да доведат до медиумско внимание. Љубов: Депресивни сте поради прекин на врската. Прекинот ве погодил повеќе од што сте очекувале. Здравје: Стабилно. извор;нетпрес.ком.мк