Јувентус синоќа рутински дојде до победа против Кротоне и ја продолжи борбата со Интер за Скудето.

Искусниот голман на „старата дама“, Џиџи Буфон, воопшто не е изненаден што тимот од Милано игра така добро бидејки го смета подеднакво добар како и Јуве.

Тие секако не се изненадување, па Интер е добар тим баш како и ние. Повеќе би се изненадил да не покажуваат добри игри бидејки имаат квалитет во составот. Можеби имаат поголема вредност од нас“, признава ветеранот.

Интер има 8 бодови повеќе на табелата од Јувентус, но тимот од Торино има и натпревар помалку, што доколку го добие, ситуацијата ќе биде далеку поповолна и отворено ќе биде се уште се за да има битка за титулата до самиот финиш.