На 13.01.2021 во 13.00 часот во СВР Битола, С.Г.(35) од Битола пријавила дека во 12.30 часот нејзиниот 17-годишен внук со остар предмет оштетил прозорци од куќата и упатил закани кон неа. Тој бил спречен во намерата од полициски службеници кои пристигнале на местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.