На 19.01.2021 во 01:00 часот во СВР Битола, Ѓ.О.(26) од Битола пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Битола три лица физички го нападнале и му одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.