Познатата манекенка Џиџи Хадид (25) е фотографирана како шета со бебето низ Њујорк, а во ова издание ретко кој би ја препознал. Имено, Џџи се смета за една од најуспешните модели, онаа околу која сите модни креатори се борат да настапува на нивните ревии, а на Инстаграм ја следат дури 62,5 милиони луѓе кои и се восхитуваат на нејзиниот изглед.

View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Сепак, папараците ја препознаа славната убавица и ја сликаа во не толку завидно издание бидејќи, судејќи според коментарите, обожавателите беа шокирани од глетката, и истакнаа дека никогаш нема да ја препознаат и да поминат покрај неа на улица.

View this post on Instagram

A post shared by sara🦋 (@gigi_mine_)

Младата манекенка ужива во мајчинството и љубовната врска со поранешниот член на музичката група „One Direction“ Зејн Малик (27), а младите родители сè уште не го откриле името на нивната ќерка во јавност.